«Продовжуємо боротьбу за чисте повітря»: як у Луцьку шукали джерело смороду


Аби визначити джерело поширення нестерпного смороду в Луцьку, перевірили роботу низки підприємств.

Про це йшлося 9 липня під час оперативної наради в Луцькій міській раді.

Директорка відділу екології Оксана Тарабанюк повідомила, що з 27 червня для врегулювання негативної екологічної ситуації в Луцьку, яка виникла через поширення нестерпного смороду, працює тимчасова міжвідомча комісія, яка досліджувала ймовірні джерела неприємних запахів.

Комісія проаналізувала роботу міської централізованої каналізаційної мережі, КНС, каналізаційно-очисних споруд, які експлуатує та обслуговує КП «Луцькводоканал», Луцького МПД ДП «Укрспирт», ТзОВ «Агідель», стан каналізаційно-очисних споруд на територіях прилеглих до міста ОТГ, сільрад. Також перевірено звернення громадян на поширення неприємних запахів у районах приватної забудови, пов’язані з самовільними врізками госпфекальної каналізації у зливові мережі.

«Проаналізувавши всі можливі джерела виникнення неприємних запахів, висновок однозначний – причиною різкого погіршення екологічного стану міста є неправомірне розміщення відходів мелястої барди ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія». Із 2016 року там виробляють біоетанол – компонент моторного палива. Через відсутність належних очисних споруд відходи зливаються у водні відстійники та очисні споруди, передбачені для переробки цукрового буряку. Ці відходи створюють нестерпний сморід, який завдає шкоди мешканцям міста та прилеглих сіл», – сказала Оксана Тарабанюк.

Та додала, що транспортують відходи на поля фільтрації, які використовують як відстійники для технічних вод цукрового виробництва.

У зв’язку з ситуацією виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовітпідписав звернення до голови Луцької РДА Тараса Яковлева щодо закриття «БІО ПЕК» до з’ясовування і усунення причин смороду.

«Ми продовжимо боротьбу за чисте повітря», – наголосив Григорій Пустовіт.

Нагадаємо, завод з виробництва біоетанолу незаконно злив у міську каналізацію мелясну барду, внаслідок чого сморід поширився містом. Як повідомили екологи Волинської ОДА, за результатами проведених перевірок, звернень громадян з’ясували, що найбільш ймовірна причина виникнення смороду в Луцьку – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «БІО ПЕК».

У місті збирають підписи для позапланової перевірки заводу. Також Луцька міська рада звернулася до прокуратури Волинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/prodovzhuyemo-borotbu-za-chyste-povitria-iak-u-lutsku-shukaly-dzherelo-smorodu/” Об этом сообщает ukr-pil.info со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя